Choď na obsah Choď na menu
 


Očkovanie je ...

17. 3. 2011

 

Očkovanie je obrovský podvod a na HIV existuje liek, tvrdí popredný ex-farmaceut

Dnes Autor: Alex Berger, Foto: Archív Diva.sk, Novinky.cz

Pred niekoľkými rokmi bol jedným z vážených ľudí vo farmaceutickom priemysle, viedol pobočku medzinárodnej farmaceutickej spoločnosti a ako sám tvrdí, k jeho dennej rutine patrilo podplácanie lekárov, vedcov, ba dokonca predstaviteľov vlád, aby práve ich lieky boli čo najpredávanejšie. Dnes je jeho pohľad na farmáciu diametrálne odlišný. Hovorí sa mu "zradca farmaceutického priemyslu", a sám tvrdí, že keby nemal v rukách dôležité dokumenty, bol by už dávno mŕtvy. Zoznámte sa, reč je o Johnovi Virapenovi.

Tento ex-farmaceut bol pred pár rokmi veľkým zvieraťom vo svete výroby a distribúcie liekov. Po narodení jeho syna však podľa jeho slov nastal obrat a dnes prichádza do Európy s knihou "Nežiadúci účinok: Smrť", aby ľudí šokoval tvrdeniami o prapodivných praktikách vo svete farmaceutického priemyslu.

Najväčší podvod? Očkovanie!

"Najväčším podvodom všetkých čias tohto priemyslu je očkovanie," nechal sa počuť Virapen, ktorého na svojich stránkach cituje portál idnes.cz po návšteve a prednáške v Prahe. Ten tak potvrdil špekulácie, ktoré verejnosťou kolujú už dlhšie a neváhal isté veci aj bližšie konkretizovať. Tvrdí, že posledným príkladom bola minuloročná prasacia chrípka, ktorej vírus bol umelo vysadený farmaceutickými spoločnosťami v Mexiku, aby tieto firmy v strachu a panike ľudí, ryžovali nekresťanské peniaze na predaji očkovacích vakcín proti tejto strašidelnej chorobe.

HIV nemusí zabíjať, no je to kšeft

Zašiel však ešte ďalej a neváhal na prednáške tvrdiť, že vedci veľmi dobre poznajú liek proti vírusu HIV či liek na diabetes. Podvody sú vraj základným kameňom celej farmácie."Spoločnosť Eli Lilly, ktorej švédsku pobočku som riadil, vyvinula liek na depresiu Zyprexa, medzi ktorého nežiadúce účinky patrí obezita. Tá môže vyústiť až v cukrovku. A kto myslíte, že je najväčším výrobcom inzulínu?" nepriamo naznačil Virapen, ako to vo svete farmácie funguje.

Na vírus HIV podľa jeho slov liek existuje: "Ale kto by chcel vyliečiť choroby, ktoré pre tento priemysel znamenajú zlatú baňu?" šokuje bývalý farmaceut a dodáva, že pre svoje tvrdenia má dôkazy v podobe oficiálnych dokumentov: "Tie dokumenty sú jediný dôvod, prečo som ešte živý. Oni vedia, že ich mám, a preto sú v šachu."

Cena lekára? 35 000 eur

Virapen sa rozrozprával aj o tom, ako sa spoločnosti neštítia vynakladať nemalé prostriedky na podplácanie lekárov a vedcov. Podľa jeho slov je to v priemere 35 000 eur na jedného vedca či lekára ročne (!), každého samozrejme platia podľa jeho dôležitosti. Kým pri lekároch je to podľa jeho tvrdení úplne bežná prax po celom svete, čo sa vedcov týka, farmáciou zaplatených je zhruba 75 %.

"Je to tak, sám so to robil. Raz som letel do Seattlu, pri sebe som mal balík peňazí, ktorým som musel podplatiť veľaváženého profesora, ktorý počas výskumu zistil, že naše antidepresívum Prosac vyvoláva samovražedné sklony. Čiže by neprešlo registráciou, a bolo to treba vyriešiť," šokoval na prednáške.

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.